Frmsanal

Frmsanal (http://www.frmsanal.com/)
-   Güncel Oyun Haberleri (http://www.frmsanal.com/guncel-oyun-haberleri/)
-   -   Microsoft, PC oyun emülatörlerini yasakladı! (http://www.frmsanal.com/guncel-oyun-haberleri/35-microsoft-pc-oyun-emulatorlerini-yasakladi.html)

Un4given 04-08-2017 18:24

Microsoft, PC oyun emülatörlerini yasakladı!
 
PC'de yeni bir dönem başlıyor..

Nintendo WiiU ve Switch için kısa süre önce Zelda: Breath of the Wild satışa sunuldu ve büyük beğeni topladı. Habere bu oyunla başlamak istedim, zira bu sıfır kilometre oyunu emülatörler yardımıyla PC'de de oynamak mümkün. Hem de yer yer WiiU ve Switch'e kıyasla daha performanslı bir şekilde.
Düşünsenize, yeni bir konsol yapıyor, ardından da en güvendiğiniz oyun markalarından birini oyunculara sunuyorsunuz. Birkaç gün geçiyor ve birçok oyuncu için hem konsola hem de oyunun orijinaline gerek kalmıyor. Firmalar için oldukça üzücü bir durum.


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ve bu haberimize kaynak yapalım şimdi. Microsoft, Windows Store'da yer alan tüm oyun emülatörlerini resmen yasakladı. Uyulması gereken kurallarda da düzenlemeye gitti ve bunun sonucunda özellikle Nintendo ve SEGA oyunlarının PC'de oynanmasının bir nebze de olsa önüne geçilmiş olacak. Tabii emülatör kullanan birçok oyuncu bu duruma tepkili. Peki siz ne dersiniz?


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.3
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0